Zihin nereye odaklanırsa

onu büyütür.

Olumluya odaklanmak bir erdemdir.

Ve bu erdem daha güzel bir yasam,

daha güzel bir ülke ve

daha güzel bir dünya için  

en büyük ihtiyaçtır.

Bozkurt Cendey 

MBA, ACC, ACPC 

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • SoundCloud Social Icon
  • Twitter Social Icon

40 yılı bulan kurumsal çalışma ve yöneticilik hayatımın bana kazandırdığı bilgi, beceri ve değerlerden oluşan yapıyı, yıllardır süregelen müzik çalışmalarımın sağladığı yaratıcılık ve geniş sanatsal vizyonla besledim. Sahip olduğum bu altyapı, koçluk mesleğimde kişilerin hayatlarına, değerlerine, değişim ve gelişim isteklerine dokunabilmemde farklılık sağlıyor. Bu çalışmalarım  aynı zamanda, insanın süregelen gelişim ve değişim arzusunu da olumlu yönde zorlayıcı çalışmalar. Hızla akan zaman ve değişen dünyanın, hayatımızın her alanında farklılıklar getirdiğine inanıyorum. İşte bu farklılığa hazır olmak ve hatta  ötesini hayal edebilmek yönündeki azmim, koçluğumda daha kaliteli, daha derin ve daha yenilikçi olmamı sağlayarak, birlikte çalıştığım kişi, takım ve kurumların arzu ettikleri sonuçlara ulaşmalarına ve en fazla verimi almalarına imkan tanıyor.

Oluşturduğum yapıda, koçluk metotlarıyla birlikte yıllardır içinde bulunduğum yaratıcı müzik çalışmalarım ve  kurumsal deneyimlerimi kullanmak, katılımcıya nerdeyse 360 derecelik bir görüş açısı kazandırıyor. Hal böyle olunca, hem kişilerin bireysel, hem de kurumların finansal ve insan kaynakları gelişimi açısından olumlu sonuçlar ve geri dönüşler elde etmeleri ve maksimum faydayı sağlamaları kaçınılmaz oluyor.

 

Performans koçluğu, kariyer koçluğu, ilişki koçluğu ve takım koçluğu gibi çalışmalarımın yanı sıra, önce kendimizi keşfetmek ve insanı tanımak üzerine hazırladığım “Kimim Ben Neyim Ben” atölye çalışması ve ortak bir müzik yaratmayı hedeflerken, yüksek performanslı bir takım olabilmenin tüm dinamiklerini çalıştırdığımız “Takımın Ritmini Hisset” çalışmasıyla da kurumların geleceğe hazır ve bireysel gelişimlerine önem veren kadrolara sahip olmalarına destek oluyorum.

Ayrıca yöneticiler için uyguladığım "Geliştiren Liderde Koçluk ve Mentörlük Yetkinlikleri" çalışması, yöneticilerin sahip olmaları gereken ve liderliğin olmazsa olmazlarından  Koçluk ve Mentörlük becerilerinin öğrenimi üzerine hazırlanmış, verimli geri dönüşleri olan bir program.

İş hayatımda görev aldığım her alanda her zaman  takım ruhu, yaratıcılık, girişimcilik ve yenilik değerleriyle çalıştım. Yönettiğim ekiplerin gelişimine katkıda bulunarak, liderlik özelliklerini güçlendirmek için destek verdim. Aynı anlayış ve yaşam amacıyla koçluk çalışmalarım ve danışmanlıklarımda da  bireylerin ve kurumların gelişimine aracı olmakta, bilgi, görgü ve deneyimlerimi daima olumlu gelişmeler için paylaşmaktayım. 

Özgeçmiş:

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni tamamladıktan sonra , 1996 yılında Koç Üniversitesi'nden yüksek lisans (MBA) diploması aldım. 

Turizm ve etkinlik sektöründe 40 yıla uzanan profesyonel iş hayatı ve yöneticilik deneyimimle, yurt içinde ve yurt dışında satış, pazarlama, planlama gibi pek çok fonksiyonel alanda hizmet verdim. Koç Grubuna ait Setur firmasında ve çeşitli birimlerinde  20 yıla yakın süreyle yöneticilik yaptıktan sonra, kurucu ortağı olduğum etkinlik ve seyahat firması Jules Verne  ile  Etkinlik Yönetimi konusunda  7 yıl çalıştım. 2003-2006 yılları arasında eğitim sektöründe hizmet vererek,  Bosphorus International Schools eğitim kurumlarının yöneticiliğini yaptım. Kurumsal çalışma hayatımın  son on yılını OYAK grubunda üst düzey yönetici olarak tamamladım.  Çalışma hayatım boyunca  satış, pazarlama, yönetim, etkinlik, organizasyon, iletişim ve  eğitim gibi alanlarda deneyim kazanarak, birlikte çalıştığım iş arkadaşlarımla her zaman yüksek performanslı çalışmalar yaratılmasına ve başarılı hedefler yakalanmasına özen gösterdim.  

Aynı zamanda bir müzik aşığıyım.  Ney enstrümanına olan ilgimle birlikte Tasavvuf ve Türk Müziği çalışmaları yaptım. Yaratıcı , meraklı ve araştırmacı yönüm  müzik çalışmalarımı genişleterek, müziğin diğer alanlarına da yönelmeme sebep oldu. Boston'daki Müzik Okulu Berklee College of Music'in uzaktan eğitim  uygulamasıyla orkestrasyon, film müziği yapımcılığı ve kayıt teknikleri programlarını tamamladım. Ardından Birmingham DJ Academy'e giderek elektronik müzik yapımı üzerine eğitim aldım. Halen film müzikleri, reklam müzikleri, klasik müzik ve orkestrasyon çalışmalarını keyifle sürdürüyorum.

Dünyanın ileri gelen Koçluk okullarından ADLER'in  "İleri seviye Profesyonel Koçluk" eğitimini tamamlayarak  ACPC ünvanını aldım. Ayrıca  ORSC "Organizasyon ve İlişki Koçluğu" eğitimi, ERICKSON Coaching International "Yüksek Performanslı Takım Koçluğu" ve ERICKSON NLP MASTER PRACTITIONER eğitimlerini tamamladım. İkinci yüksek lisansımı Kent Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji dalında yapmaktayım.